Grupa Pietrzak świętuje 30-lecie marki

30leciegp.jpg

Katowicka Grupa Pietrzak obchodzi w tym roku 30 lat działalności w branży motoryzacyjnej. To doskonała okazja do tego, by przyjrzeć się nieco bliżej historii i wartościom, jakie towarzyszą firmie na przestrzeni lat. Gdyby za pomocą trzech słów spróbować opisać szereg wydarzeń, który miał miejsce od 1994 roku, należałoby użyć następujących: rozwój, innowacja i pasja. To właśnie te trzy filary sprawiły i nadal sprawiają, że Grupa Pietrzak nieustannie poszerza swoje horyzonty, choć zaczęło się nad wyraz skromnie...

 

Historia Grupy Pietrzak sięga 1994 roku, kiedy to pasja do motoryzacji i troska o potrzeby lokalnych klientów sprawiły, że nastąpiło otwarcie salonu Renault w Katowicach – w samym sercu Śląska. Dzięki empatycznemu podejściu do klienta oraz nieustannemu doskonaleniu się, salon szybko zdobył renomę i stał się autoryzowanym partnerem Renault. W 2001 roku nastąpił rozwój salonu, by zapewnić klientom jeszcze większej dostępności samochodów tej marki oraz zaoferować kompleksowe usługi serwisowe. Intensywne lata pracy i wyzwań przyczyniły się do umocnienia pozycji na rynku i przygotowania do dalszej ekspansji.

 

Rok 2004 przyniósł kolejne ważne zmiany. Grupa Pietrzak nawiązała współpracę z marką Dacia, co zaowocowało otwarciem dwóch nowych salonów w Świętochłowicach – dla marek Renault i Dacia. Poszerzenie oferty o nową markę pozwoliło mieszkańcom Śląska na wybór spośród szerokiej gamy modeli obu marek. Decyzja ta była kolejnym krokiem w realizacji misji firmy, która zakładała dostarczanie klientom różnorodnych i dostosowanych do ich potrzeb samochodów. W 2010 roku Grupa Pietrzak otworzyła kolejne salony Renault i Dacia, tym razem w Jaworznie. Był to strategiczny krok, mający na celu zapewnienie łatwego dostępu do oferty firmy w różnych regionach Śląska. Dzięki temu mieszkańcy Jaworzna i okolic mogli cieszyć się profesjonalnym serwisem i szeroką ofertą samochodów.

 

Rok 2011 przyniósł dalszy rozwój firmy, tym razem poprzez otwarcie salonu Peugeot w Katowicach. Wprowadzenie kolejnej francuskiej marki do oferty Grupy Pietrzak oznaczało nową jakość i możliwości wyboru dla klientów. Peugeot, znany z innowacyjnych rozwiązań i stylowego designu, idealnie wpisywał się w filozofię firmy. Równocześnie otwarty został salon marek Dacia i Renault w Rybniku. Zaledwie rok później Grupa Pietrzak została autoryzowanym dealerem marek Peugeot i Dacia w Katowicach. Był to krok, który zapewnił klientom jeszcze większą wygodę, oferując kompleksowe wsparcie i szeroki wybór samochodów w jednym miejscu.

 

W 2013 roku miało miejsce niezwykle istotne z perspektywy Grupy Pietrzak wydarzenie. To właśnie wtedy stała się ona dealerem Ferrari w Katowicach. Wprowadzenie tej legendarnej marki do oferty firmy było spełnieniem wieloletnich marzeń i dowodem na nieustającą pasję do motoryzacji. Ferrari, synonim luksusu i osiągów, przyciągnęło wielu miłośników samochodów sportowych. Kontynuując ekspansję, Grupa Pietrzak w 2014 roku otworzyła salon Ferrari w Warszawie. Obecność w stolicy kraju była kolejnym dowodem na dynamiczny rozwój firmy i jej dążenie do doskonałości. Dzięki nowej lokalizacji, luksusowe samochody sportowe Ferrari stały się dostępne dla klientów z centralnej części Polski.

 

Rok 2016 przyniósł kolejne rozszerzenie oferty, tym razem o markę Maserati. Grupa Pietrzak została dealerem tej włoskiej marki, znanej z elegancji i potężnych osiągów. Dzięki temu klienci mogli cieszyć się dostępem do wyjątkowych samochodów, które łączą w sobie styl i moc. Równocześnie obecność dwóch luksusowych marek sprawiła, że zamiłowanie do piękna i motoryzacji, które łączyło firmę i jej klientów, mogło zbudować silne relacje i przyciągać do Grupy Pietrzak miłośników najbardziej zachwycających samochodów na świecie. W 2018 do oferty Grupy Pietrzak dołączyła kolejna francuska marka - Alpine. Znane z niezwykłych osiągów na torze i klasycznego designu, samochody Alpine idealnie wpasowały się w gust klientów firmy. Salon Alpine w Katowicach oraz drugi, powstały kilka lat później w Warszawie, oferują wyjątkowe samochody, które są współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów motoryzacji. Rok 2019 z kolei to czas, w którym otrzymaliśmy certyfikację Ferrari Officine Classiche, dzięki której nasze salony Ferrari mogą certyfikować klasyczne modele tej marki dla swoich klientów

 

Kolejny krok milowy dla Grupy Pietrzak nastąpił w 2020 roku, przynosząc wprowadzenie do oferty marki Koenigsegg, znanej z doskonałości w detalach i wyjątkowych osiągów. Grupa Pietrzak stała się jedynym dealerem Koenigsegg w Polsce, oferując klientom marzenia każdego miłośnika motoryzacji. Zaledwie rok później Grupa Pietrzak została dealerem włoskich supersamochodów marki Pagani. Połączenie sztuki i rzemiosła, jakie reprezentuje Pagani, idealnie wpisuje się w misję firmy, która zakłada wprowadzenie na polski rynek najbardziej wyjątkowych i najwyższej jakości samochodów. Wreszcie, rok 2023 okazał się kolejnym kamieniem milowym – Grupa Pietrzak stała się dealerem Bugatti w Katowicach. Ta legendarna marka, symbolizująca szybkość i prestiż, doskonale wpisuje się w charakter firmy.  W listopadzie ubiegłego roku do oferty Grupy Pietrzak dołączyła także kolejna niszowa marka – Rimac.

 

I choć wydawać by się mogło, że motoryzacyjne szczyty zostały już osiągnięte, Grupa Pietrzak z każdym kolejnym rokiem udowadnia, że sufit jest wciąż wysoko. wchodząca w skład Grupy Pietrzak La Squadra we współpracy z mediolańskim Atelier Zagato przygotowała wyjątkowy samochód – AGTZ Twin Tail, a do grona oferowanych marek dołączyła także Riva. Tym samym legendarne włoskie jachty, z których korzysta m.in. Pierfrancesco Favino, David Beckham czy Charles Leclerc są oferowane przez Grupę Pietrzak jako wyłącznego dealera na terenie Polski.